کمر درد، مشکل شایع امروز اکثر جوامع و راهکار های پیشگیری آن

علل شیوع کمر درد

تشک های نامناسب

دلیل عمده و شاید یکی از دلایلی که معمولا در بین افراد کمتر مورد توجه قرار میگیرد استفاده از تشک های نامناسب و غیر استاندارد و قدیمی می باشد. استفاده از تشک طبی  و مرغوب و مناسب با وزن و ارگونومی بدن میتواند راهکار مناسبی برای رفع این مشکل باشد. بیشتر افرادی که به این علت دچار کمر درد می شوند معمولا در هنگام خرید تشک به این موضوع فکر نمی کنند و یا شاید به دلیل عدم آگاهی از تاثیر تشک مناسب روی ستون فقرات دچار این مشکل می شوند.

کم تحرکی افراد

در ابتدا قصد داریم با بررسی عوامل شیوع درد های مزمن در ناحیه ستون فقرات و ناحیه کمر با علل بروز این بیماری آشنا شویم. با توجه به رشد و توسعه تکنولوژی و ورود انواع آن از جمله تلفن های هوشمند، تلویزیون های هوشمند و انواع گجت های هوشند در زندگی روزمره افراد، که موجب کم تحرکی و تنبلی گردیده و یکی از اصلی ترین و مهمترین علل بروز کمردرد های مزمن ومشکلات ستون فقرات ناشی از این امر می باشد. ضمنا پشت میز نشینی و رانندگی های طولاتی مدت این موضوع را تشدید نموده است. که می توان با انجام فعالیت های ورزشی، پیشگیری های لازم را برای برطرف نمودن این مشکل به عمل آورد.

کمر درد

شکستن قلنج

یکی دیگر از دلایل شایع که منجر به بروز کمردرد می گردد، اعتیاد به شکستن قلنج در افراد می باشد. یک ذهنیت غلط این است که با شکستن قلنج درد کمر بهبود می یابد این نه تنها باعث بهبود کمر درد نمی گردد بلکه میتواند آسیب های جدی به ستون فقرات وارد نماید. شما می بایستی هنگامی که احساس قلنج دارید با انجام حرکات ورزی مثل خم شدن عادت شکستن قلنج را ترک نمایید

تغذیه نامناسب

یکی دیگر از عواملی که باعث بروز کمر درد می گرددتغذیه نامناسب می باشد. شاید برای شما جالب باشد تا ارتباط بین تغذیه و کمر درد را بدانید.دانشمندان معتقند تغذیه نامناسب وسوخت و ساز شیمیایی بدن، باعث ارسال سیگنال های عصبی درد از اعصاب به مغز می شود که منجر به بروز التهاب و  درد در ناحیه کمر می شود. برای پیشگیری از این موضوع میتوانید با رژیم غذایی مناسب از بروز آن جلوگیری نمایید. رژیمی چون عدم خوردن موادی که شامل کافئین هستند (قهوه، چای یا غذاهای فراوری شده مثل سوسیس و کالباس) که با عث تاثیر چشمگیری در درد های عصبی می شوند.

کمر درد

استفاده از کفش پاشنه بلند

یکی دیگر از دلایل بروز کمر درد که بیشتر در بین خانم ها دیده میشود استفاده از  کفش های پاشنه بلند میباشد. هنگام پوشیدن این نوع کفش ها مجبور می شوید تا کمی متمایل به جلو را بروید که در این حالت کمر مجبور به تحمیل وزن بیشتری میباشد که این امر باعث بروز کمر درد می گردد. برای حل این مشکل میبایستی در طول روز از کفش های سبک و راحت استفاده نمایید

  راهکار های انتخاب تشک مناسب

امیدواریم که بعد از مطالعه این مطلب بتوانید با رعایت موارد مطرح شده از کمر درد  رهایی یابید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.