آشنایی با انواع تشک

در ابتدا انواع مختلف تشک را شرح داده و سپس به نحوه انتخاب تشک مناسب می پردازیم

انواع تشک از نظر اسکلت اصلی
۱- تشک با فنر منفصل

در این نوع تشک ها از فنر های منفصل (جدا از هم) استفاده میشود. یکی از ویژگی های این نوع تشک ها که معمولا در تشک های دو نفره بیشتر مورد استقبال قرار میگیرد عدم حرکت فنر های کناری در هنگام فشار به تشک میباشد یعنی اینکه هر فنر به صورت مجزا بوده و هیچ گونه وابستگی به فنر های کناری خود ندارد. این ویژگی باعث می شود تا تحرک فرد استفاده کننده  هنگام خوابیدن به قسمت های دیگر تشک انتقال نیابد.

تشک مناسب

۲- تشک با فنر متصل

تشک های فنر متصل از نوع معمول تشک های موجود در بازار می باشد و در بیشتر تولیدات از این نوع فنرها  استفاده می گردد. دوام بالای فنر های متصل نسبت به فنر های منفصل باعث دوام بیشتر تشک می گردد. استحکام و ایستایی این نوع تشک ها بیشتر از تشک های با فنر منفصل است.

۳- تشک بدون فنر (اسفنجی)

در این نوع تشک ها از فنر استفاده نمی شود. و برای اسکلت اصلی این نوع تشک ها از اسفنج هایی با وزن بالا استفاده می شود. که معمولا برای تولید تشک های طبی و ارتوپدیک از این نوع تشک ها استفاده میگردد

تشک مناسب

انواع تشک از نظر کاربری
۱- تشک های فنری و طبی فنری

در این تشک ها از اسکلت های فنر متصل یا فنر منفصل استفاده میگردد. تنوع این نوع تشک ها بر اساس ارتفاع و نوع متریال استفاده شده از یکدیگر تفکیک می شوند.

تشک های طبی از نظر استقامت و دوام جزو  پایین ترین دسته تشک ها می باشد. و معمولا برای افرادی با وزن پایین و کودکان و نوجوانان مورد استفاده قرار می گیرد.

تشک های طبی فنری نیز مانند تشک های فنری بوده و تفاوت این تشک ها با تشک فنری در نوع اسفنج و تعداد لایه های میباشد. این نوع تشک ها جزو پر استفاده ترین تشک ها می باشد

۲- تشک های طبی

تشک های طبی یا ارتوپدیک معمولا برای افرادی ک دارای مشکل ستون فقرات می باشند پیشنهاد می گردد. این تشک ها از نظر نرمی و سفت جزو گروه تشک های سفت می باشد. در این تشک ها از اسکلت اسفنج استفاده میگردد. دوام تشک های طبی بیشتر از انواع دیگر تشک ها میباشد. مخاطبین این نوع تشک ها افرادی هستند که از عارضه کمر درد رنج می برند و برای خاصیت درمانی آن این تشک را انتخاب می نمایند.

انتخاب تشک مناسب

وزن

یکی از اصلی ترین و مهم ترین پارامتر های انتخاب تشک مناسب، وزن فرد استفاده کننده می باشد که می بایستی در هنگام خرید به این موضوع توجه زیادی داشته باشید.معمولا افرای که وزن بالای دارند از تشک های طبی فنری و طبی استفاده می نمایند. در صورتی که فردی با وزن بالا از تشک های فنری استفاده نماید احتمال بروز کمر درد در این افراد افزایش می یابد.

کمر درد

یکی دیگر از  شاخصه های انتخاب تشک مناسب که اکثر افراد هنگام خرید به آن توجه ندارند مشکل درد های مزمن کمر  می باشد. این افراد هنگام خرید تشک بیشتر به نرم بودن آن اهمیت می دهند و تشک های فنری و طبی فنری با درجه نرمی بالا را انتخاب میکنند که درطول زمان باعث تشدید کمر درد و بروز عارضه برای این افراد می گردد.

ارتفاع

ارتفاع تشک نیز یکی از شاخص های انتخاب تشک مناسب می باشد. این شاخصه معمولا به سلیق افراد بستگی دارد. طبیعتاً اگر ارتفاع تشک بیشتر باشد راحتی تشک نیز بیشتر می باشد. البته تشک های طبی و ارتوپدیک معمولا دارای ضخامت متوسط و کم می باشند.و معمولا در تشک های طبی فنری این امکان وجود دارد.

قیمت

قیمت، یکی دیگر از پارامتر های انتخاب تشک می باشد. که امروزه  با توجه به شرایط اقتصادی این موضوع بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرد. پیشنهاد ما برای این موضوع توجه به پارامتر هایی است که قبلا به آن اشاره کرده ایم. زیرا تشک جزو کالاهای حوزه سلامت بوده و افراد به این موضوع توجه نمی کنند. این به این معنی نیست که همیشه میبایستی تشک های گران قیمت را انتخاب نمایند. افرا میبایستی در هنگام خرید علاوه بر پارامتر های اشاره شده، به کیفیت متریال استفاده شده در تشک نیز توجه نمایند.

  ویژگی یک تشک خوب

افراد می بایستی در هنگام خرید از فروشنده درخواست سمپل (نمونه کوچک برش خورده) تشک را نمایند. تا با آگاهی بیشتر بتوانند تشک خود را انتخاب نمایند.

امیدواریم که این مطلب به خرید آگاهانه شما کمک نماید

4 پاسخ

تعقیب

  1. […] هنگام خرید می بایستی به نکاتی که در مطلب “راهکار های انتخاب تشک مناسب” به آن اشار نموده ایم توجه کافی را نمایند تا ضمن […]

  2. […] که در هنگام خرید بر اساس پارامتر هایی که در مقاله “انتخاب تشک مناسب” به آن اشاره کردیم می بایستی تشک مناسب خود را انتخاب […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.